Uważam, że inicjatywa www.dzieciom.tv jaką propaguje pan Mariusz Gołoś to nowoczesna i niezwykle przydatna forma zajęcia czasu małym pacjentom, którzy przez długi czas przebywają w szpitalach, mają w domu ograniczone kontakty z rówieśnikami z powodu choroby, bądź borykają się z innymi trudnościami życiowymi.
Dzięki tworzeniu filmów świat dziecka czy też nastolatka może stać się chociaż na jakiś czas światem ciekawszym i kolorowym. Możliwość odkrywania nowych umiejętności podczas tworzenia może wzmacniać poczucie wartosci i rozwijać kreatywność. Te wszystkie działania wpływają pośrednio na samoocenę dziecka, a to z kolei z pewnością zaowocuje w ich dorosłym życiu.

Aleksandra Tobota
Psycholog, pedagog, certyfikowany
psychoonkolog nr 67, certyfikowany
superwizor psychoonkologii nr 31

Niestety, wciąż za mało jest w Polsce, wydarzeń czy inicjatyw, które inspirowałyby dzieci i młodzież do działania, rozwijania swojej wyobraźni i zainteresowań. Platforma dzieciom.tv to właśnie takie miejsce, które im to wszystko zapewnia. Tutaj mają szansę tworzenia czegoś nowego, kreowania i pokazywania swojego świata. Taka inicjatywa pobudza do działania, pozwala przekraczać granice, wzmacnia poczuciej wartości a także daje możliwości poznania innych ludzi i ich życia.
Autorami dzieciom.tv są między innymi osoby, które często nie mają możliwości przebywania w grupie rówieśniczej, są pozbawione „normalnego” funkcjonowania. Dzięki tworzeniu filmów mają szansę poczuć się częścią czegoś wielkiego. Tworzą i tym samym przekazują swoją wiedzę i pomysły. To bardzo ważne w codziennej walce z chorobą.
Motywuje do dalszej pracy i w ciekawy sposób pozwala spędzać czas. Bardzo pochwalam tego typu działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Martyna Szczecińska
Pedagog Specjalny
Terapeuta Pedagogiczny
Terapeuta Integracji Sensorycznej